Ця, здавалося б, безневинна звичка може швидко знищити її.
Якщо ви хочете, щоб сковорода служила вам протягом багатьох років, остерігайтеся цієї помилки. Фахівці сходяться на думці, що гарячу сковороду не можна заливати холодною водою. Зачекайте, поки він охолоне, перш ніж мити його. В іншому випадку ми можемо швидко пошкодити сковорідку, і вона втратить свої властивості і залишиться викинути її.
Сковорода найчастіше використовується для смаження м’яса, риби, овочів у маслі. А олія нагрівається до набагато вищої температури, ніж вода.
Багато хто з нас відразу намагається залити сковорідку водою. Таким чином ми хочемо полегшити миття сковорідки, але насправді це сприяють її пошкодженню. Особливо це стосується сковорідок із всілякими антипригарними покриттями.
Чому не варто лити воду на гарячу сковороду?
Різка зміна температури при наливанні холодної води на розігріту сковороду викликає термічний шок і призводить до поступового руйнування посуду. Не має значення, з якого матеріалу зроблена вона зроблена.
Це стосується як чавуну, нержавіючої сталі, так і тефлону з покриттям. Поверхня посуду може деформуватися та почати тріскатися. Дно стане нерівним, і замість того, щоб лежати рівно, каструля гойдатиметься на варильній панелі. В результаті ваша їжа нагріватиметься нерівномірно. Це може призвести до місцевого опіку та потемніння.
При нагріванні метали природно розширюються, після чого вони поступово повертаються до своєї первісної форми. Цей процес не повинен порушуватись швидким охолодженням.
Через найвищу температуру при приготуванні страв ця проблема найбільш помітна у разі сковорідок.
Експерти радять почекати близько десятка хвилин, доки страва не досягне кімнатної температури. Вони гарантують, що залишки їжі не важче видалити, якщо ви заповните каструлю водою тільки після цього часу.