Чому виникає плоскостопість і що з цим робити

Здоров'я Цікаве

Кістки здорової стопи утворюють два склепіння: поздовжній і поперечний. Це необхідно, щоб під час ходьби відбувалася амортизація та навантаження розподілялося рівномірно. При деформації стопи, тобто. при плоскостопості стопа стикається з підлогою під час ходьби. Це шкодить кісткам та суглобам. Ноги набрякають, болять, змінюється хода, хребет теж страждає. Якщо для дитини до 6 років помірна плоскостопість є нормальним явищем, тому що організм росте і формується, то для людей старшого віку це справжня проблема.

Чому виникає плоскостопість і що з цим робити

Звідки береться плоскостопість?

Причини:

  • Мало фізичного навантаження. Якщо ноги не рухаються і ти ведеш виключно сидячий спосіб життя, то не варто дивуватися, що стало незручніше ходити.
  • Занадто високе навантаження на ноги. Це виникає при проблемах із зайвою вагою або якщо ти багато стоїш без руху протягом дня (наприклад, працюєш консультантом у магазині). Також високе навантаження може викликати незручне взуття та високі підбори.
  • Хвороби та травми (переломи, рахіт).
  • Генетична схильність.

Чому виникає плоскостопість і що з цим робити

Як боротися з плоскостопістю

Якщо хворобу не лікувати, деформація стоп посилиться, можуть виникнути шпори п’яти, грижа, хворобливі кісточки на великих пальцях, мозолі. Але повністю позбавитися проблеми навряд чи вдасться. Але важливо стримувати захворювання та давати йому розвиватися.

  1. Операція. У найважчих випадках не можна уникнути хірургічного втручання.
  2. Медикаменти. Їх виписує лікар, щоб зняти напругу та біль.
  3. Фізіотерапія. Лікар також видає направлення на курс.
  4. Масаж. Розминайте стопи в домашніх умовах і не забувай кілька разів на рік проходити курси лікувального масажу.

Спеціальне ортопедичне взуття та устілки-супінатори. За легкого ступеня плоскостопості вони добре гальмують розвиток хвороби. Але їх не можна носити цілодобово. Іноді таке взуття виготовляють за індивідуальними мірками.

Лікувальна фізкультура. Спеціальні регулярні заняття допомагають упоратися з плоскостопістю, але щоб був ефект, заняття не можна пропускати.

Related Posts

One thought on “Чому виникає плоскостопість і що з цим робити

  1. Тому що ще з дитинства потрібно займатися спортом, ось тут https://vertebrolog.com.ua/ є навіть дитячою програмою тренувань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *