Домашню собаку не можна вигулювати без намордника. Це закон. За порушення цього правила, власники собак притягуються до адміністративної відповідальності, штрафу. Виняток становить вигул без намордників у відведених місцях.
Собака може бути агресивним, а деякі з них віднесені законодавством до джерел підвищеної небезпеки, тому намордник може врятувати людей та інших тварин у разі їхньої непередбаченої агресії.
Такий пристрій для собаки виготовляють з металевої сітки або шкіряних смужок. Намордник треба підбирати за розміром, щоб собаці було комфортно.
З якого віку слід одягати намордник
Усі звички добре прищеплюються з дитинства. Маленького цуценя легше привчити до намордника, ніж дорослого пса. Спочатку його слід надягати на кілька секунд, щоб щеня адаптувалося до присутності стороннього предмета на його мордочці. Він намагатиметься його знімати, але слід слідкувати. Потрібно запастись терпінням. Не можна в цей час кричати на нього чи карати фізично. Цуценя просто треба відволікти від присутності намордника, пограти з ним, дати якісь ласощі, щоб у собаки виробилися позитивні асоціації.
Намордник слід надягати регулярно, поступово збільшуючи час. Зрештою тварина звикнеться із стороннім предметом. Щоразу, після зняття, не забувайте хвалити собаку. Згодом носіння намордника увійде у звичку і перестане турбувати собаку.
Як привчати собаку до носіння намордника
Процес навчання не надто тривалий, але вимагає деякого терпіння, тому що спочатку собаки не бажають миритися з намордником, намагаються всіляко його зняти. В цей час слід відволікти її, перемістити увагу на інші об’єкти, принести спеціальні іграшки. Щоразу треба виявляти до собаки увагу: говорити ласкаві слова, пригощати смачною їжею. Так собака швидше звикне. Вона терпляче ходитиме в наморднику, розраховуючи на смачне частування. Тобто, привчання за допомогою певних рефлексів. Також ласощі можна заздалегідь поміщати в намордник. Тоді собака охочіше його вдягатиме.
Вибір намордника залежить від породи собак та їх розмірів. Наприклад, канадські чи німецькі вівчарки, пітбулі, чау-чау потребують міцних металевих намордників. Вони дуже жорсткі, а тому собака відчуватиме спочатку деяку незручність, скутість, які позначаться на її поведінці та настрої. Середній час звикання до намордника становить 15 днів. За цей період тварина повністю адаптується до стороннього предмета, адекватно реагує на команди, а проблем із її носінням більше не виникає.